Salsa Kraków


Honorujemy karty :
 

Witajcie!

Zapewne zastanawiacie się kim jesteśmy? Odpowiedzieć możemy Wam tak:
Jesteśmy grupką młodych ludzi z gatunku "pozytywnie zakręconych" ponieważ bezgranicznie rozmiłowanych w salsie. Kiedyś była ona naszym hobby, później pasją, aż w końcu stała się rytmem naszego życia!
Teraz my chcemy podzielić się z Wami tym co najlepsze – czyli "aromatem" gorącej salsy kubańskiej… i nie tylko! :)
Do grona "ludzi pozytywnie zakręconych" zapraszają instruktorzy:

Ania
Domka

Edzia – tancerka; swoje umiejętności doskonaliła uczestnicząc w licznych warsztatach tanecznych prowadzonych przez takie sławy jak Louis Vasquez (współtwórca stylu Los Angeles), Neeraj Mascara, Israel Gutierrez, Przemek Wereszczynski, Mambomike, Seo Fernandez, Manuel Mascarell i wielu innych. Uczestniczka kongresów salsowych m.in. Praga Salsa Festival, Cubamemucho, Wieliczka Salt Mine Salsa Festival, Primavera Salsa Open.

Natalia

Karol

Piotrek – odkrył w sobie duszę tancerza jeszcze w wieku szkolnym. Naukę tańca towarzyskiego rozpoczął w krakowskiej szkole "Scarlet". Później przyszła kolej na Bawinek. Jednak potrzebował czegoś więcej niż treningi, turnieje i practice. W momencie gdy ujrzał salsę wiedział, że "to jest TO"! Zaczął od intensywnego kursu, aby już po kilku miesiącach zostać instruktorem salsy kubańskiej w jednej z krakowskich szkół. Obecne prowadzi zajęcia w szkole salsy VivaClub, której jest założycielem. Z wielką przyjemnością dzieli się swoją wiedzą z innymi wołając ruedę za ruedą. W każdym tygodniu można go spotkać na krakowskich salsotekach :) Piotrek brał udział w kongresach i warsztatach prowadzonych przez takie sławy jak m.in. Yanek Revilla, Henry Herrera, Seo Fernandez, Alessia Cornacchia, Rafael Guardiola, Claudio Pacheco, Israel Gutierrez, Orville & Sabrina, Jazzy & Amy, Farid Ferchach, Luis Vasquez, Melissa Fernandez.

Ania -  taniec był w jej życiu obecny od zawsze. Rozpoczynała w sądeckim zespole ludowym „Lachy”, dalej była kilkuletnia przygoda z tańcem towarzyskim. Dopiero na studiach odkryła jednak taneczną formę w której wreszcie poczuła się wolna. Mowa oczywiście o salsie. To w tym, pochodzący z gorącej Kuby stylu, udaje się jej wyrazić żywiołową, szaloną i nieposkromioną taneczną osobowość.

Bez wątpienia najważniejszym zdarzeniem, które ukształtowało jej niepowtarzalny styl, była wyprawa na Kubę. Ania spędziła miesiąc podróżując i zwiedzając ojczyznę salsy, lecz przede wszystkim zdobywając wiedzę u źródeł.

Swoje umiejętności  rozwijała podczas ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali salsy, bachaty i kizomby, pod okiem takich gwiazd jak: Yanek Revilla i Karelia Despaigne, Frank Santos i Alina Moskvina, Yorge Camaguey,  Yunaisy Farray and Alexander Carbó, Wilmer Najarro i Maria Moreno i wielu innych innych.

Marcin – jego przygoda z tańcem zaczęła się od obowiązkowych zajęć, które miały przygotować uczniów jednego z bielskich liceów do studniówki. Jednak na dobre taneczną karierę rozpoczął dopiero w Krakowie. Studia, inspirujący ludzie i wiele możliwości... Taniec towarzyski, tango argentyńskie – ciągle mu czegoś brakowało. Pewnego dnia trafił na salsę. I tak już zostało, bo jak sam mówi jego serce bije w rytmie kubańskiego clave. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Po dwóch latach intensywnych treningów został instruktorem jednej z najlepszych krakowskich szkół salsy VivaClub.

Swoje umiejętności szkolił pod okiem najlepszych: Jorge Camaguey, Yanek Revilla, Leo D, Yoannis Tamayo, Alexander Carbo i wielu innych.