Salsa Kraków


Honorujemy karty :
 

Newsfeeds

Na zajęciach uczymy Salsy Kubańskiej tańczonej na "1". Jest to tak zwany styl Miami. Poznacie szereg kroczków, figurek, jak również techniki prowadzenia, które pomogą Wam w łatwy sposób przyswoić sobie i utrwalić podstawy salsy kubańskiej. Na kursie tańczymy Ruede de Casino co oznacza, że wszystkie pary przemieszczają się po obwodzie koła i wykonują takie same figury. Bardzo często będzie następowała zmiana par tańczących, co pozwoli na szybką integrację grupy :-)

Salsa

Cały kurs salsy kubańskiej składa się z 5 stopni zaawansowania. W ten sposób każdy może wybrać poziom dla siebie. Jeden stopień trwa 8 godzin zegarowych.

Zajęcia weekendowe: spotykamy się raz w tygodniu, zajęcia trwają 2 godziny (1 stopień to 4 zajęcia x 2godz.)

Zajęcia w tygodniu: spotykamy się dwa razy w tygodniu, zajęcia trwają 1 godzinę (1 stopień to 8 zajęć x 1godz.)

C1 początkujący – kurs od podstaw! Zajęcia są przeznaczone dla osób, które zaczynają swoja przygodę z salsą. Na tym poziomie poznamy podstawowe prowadzenia i kroki stosowane w salsie kubańskiej, jak również proste przejścia i figurki, które będzie można zastosować chociażby na weselu.

C2 początkujący – kontynuacja poprzedniego poziomu. W dalszym ciągu poznajemy łatwe kroczki i figurki oraz staramy się tańczyć coraz płynniej zwracając szczególną uwagę na poprawne prowadzenie partnerów.

C3 średniozawansowany – już na pierwszych zajęciach okaże się, że muzyka przyspieszyła :-) Na tym etapie skupimy się na ćwiczeniu dotychczas poznanych układów jak również wprowadzimy nowe, trudniejsze kombinacje. Zatrzymamy się na chwilę, aby zapoznać się z instrumentami wykorzystywanymi w muzyce kubańskiej i poćwiczyć podstawowy rytm w salsie, czyli clave.

C4 średniozawansowany – to ostatnia regularna część kursu. Figury na tym poziomie będą stosunkowo dłuższe od tych już nam znanych, a kombinacje będą wymagały nieco więcej ćwiczeń niż poprzednio. Nauczymy się też kilku footworków, czyli kroków wykonywanych podczas tańca solo.

P powtórkowy – jest to doskonała okazja do powtórzenia sobie figur, które tańczyliście na kursie, a teraz chcielibyście sobie jeszcze raz odświeżyć. Powtórki będą obejmowały wybrane figury ze stopni C2, C3 oraz C4. Warunkiem zapisania się do grupy jest ukończenie co najmniej poziomu C3. Na zajęciach będzie dużo tańca do muzyki oraz oprócz powtórek planujemy szereg nowych figur i układów.

Z zaawansowany – poziom ten jest skierowany do pasjonatów salsy kubańskiej, którzy opanowali już dotychczasowy program i nie mają problemów z łączeniem poszczególnych figur w dowolny sposób. Na zajęciach nauczymy się trudnych kombinacji, które poprzez „węzły kubańskie” bardzo przybliżą do siebie tańczących partnerów ;) poznamy także układy, które będzie można później wykorzystać podczas tańca w parach.

Bachata

B1 Bachata - 6 godzinny kurs romantycznego i uczuciowego tańca pochodzącego z gorącej Dominikany. Tańczony w parach. W tym czasie nauczycie się kroku podstawowego, odpowiedniego prowadzenia oraz paru prostych i efektownych kombinacji obrotów, zaplatań rąk i innych ozdobników. Idealny taniec dla par ale nie tylko...

B2 Bachatango - kontynuacja kursu bachaty. W ciągu tych 6 godzin pokażemy Wam jak wzbogacic prosty krok podstawowy elementami tanga argentyńskiego. Panie będą miały okazję podszkolić pracę nóg co je w tańcu pięknie wyeksponuje, natomiast panowie popracują nad pewnym i stanowczym prowadzeniem. Do muzyki również dadamy akcenty namiętnego tanga.

SON

"SON CUBANO - a love affair between the African drum and the Spanish guitar."
Son to specyficzny styl muzyki, pochodzący z kubńskiej prowincji Oriente, łączący w sobie subtelność hiszpańskiej gitary oraz wyrazistość afrykańskich bębnów. Podróżując po Kubie, do Havany dotarł ok 1910r. adoptując brzmienie rumbowego clave. Jego rytm, piękny w swojej prostocie i wyrazistości, oczarował nie tylko kubańczyków. Son, łącznie z takimi tańcami jak chachacha czy mambo, zapoczątkował w Stanach Zjednoczonych rozwój nowego stylu - salsy. Jednak dla wielu muzyków pojęciem podstaowoym pozostał "son" - salse uważają wyłącznie za jego wersję.

Na zajęciach nauczycie się rozpoznawać rytm sonu, rozróżniać muzykę: salsa, son, chachacha, poznacie podstawowe i bardzo charakterystyczne figury tego kubańskiego tańca oraz odkryjecie w jak intensywny sposób muzyka potrafi podkreślić emocje między partnerami.

Lista figur

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy spis figurek, które wspólnie tańczymy na zajęciach. Mamy nadzieje, że ułatwi Wam to powtóki i poćwiczy pamięć, Lista ułożona jest poziomami. Życzymy Wam dobrej zabawy.